Need ei ole ravimid ega asenda täisväärtuslikku toitumist.
Igas eas ja igal aastaajal ning eluetapil vajame me rohkem kas ühtesid või teisi mineraale-vitamiine.
Loomulikult peame me enamuse neist saama kätte tervislikust ja mitmekülgsest toidust.
Aga mis teha siis,kui me toidulaud on ühekülgne nagu enamustel kooliealistel lastel või nende töötavatel vanematel, kes toituvad ühistoitlustuskohtades pakutavatest päevapakkumistest?
Tuleb meelde tuletada taas vanaemade tarkused ja vaadata ringi turgudel pakutavaid köögivilju, marju ja ka hoidiseid.
Me ei pea tarbima talve läbi rohelisi salateid,mis on kasvanud kunstvalguses toitelahustel ja maksavad kopsaka summa. Selle asemel tasuks hakata ise idandeid kasvatama ja panna lauale kausitäis pähkleid, seemneid, rosinaid, millest palade noppimine muutuks harjumuseks. Ainult et seemned tasuks enne tarvitamist leotada, et ensüümid vabaneksid ning nende toime oleks mitmekordsem.
Kui aga ei ole aega ja viitsimist toiduga mängida, siis tuleb paratamatult tarbida täiendavalt toidulisandeid,eriti murdeeas ja üleminekueas ning tugeva stressi ja haigusega.Aga milliseid,selle saab välja testida Folli aparaadiga meie stuudios.
Talveperioodil tuleb kindlasti lisaks tarvitada antioksüdantide kompleksi, mis koosneb Se , Zn, ja A C E ning lisaks D3 vitamiini, et tugevdada immuunsüsteemi ning mitte haigestuda viirushaigustesse./ C vitamiini päevane annus peaks suukaudsel manustamisel olema 1000mg ja D3 vitamiinil 5000i/. Paraku neid me toidust kätte ei saa, päikest pole ju ammugi. Kasulik on aegajalt ka Magneesiumi kuure teha, et Süda ja lihased suudaksid tööd teha ning stressi ja koormusi taluda. Eriti meestel ja suurte pingetega ning öötööd tegevatel inimestel. Vitamiinid- mineraaldi peavad olema taimset päritolu ning väga hea oleks, kui need sisaldavad Spirulinat või Chlorellat. Keemilistest vitamiinidest omastab keha kuni 20%. Kui te ei taha võtta vitamiine tablettidena, siis soovitatav on kasutada nn. superfoode-spirulina, lutsern e.alfalfa, chlorella, nisuoras või odraoras, goji ja inka marjad jne. Vaata infot siit
Näit.kui küüned nn.õitsevad ja nahk on krobeline ja vinniline,siis on ilmselt Zn puudus,kui lihased kipuvad krampi kiskuma ja silm või mõni lihas,närv tõmbleb,on organismil puudu Magneesiumist jne.
Kui meie organismil puuduvad vajaminevad vitamiinid, mineraalid, siis annab ta sellest probleemist meile märku. Mis moel ja kus need väljenduvad, sellest saad teada allpool toodud tabelitest.