Kas vaktsineerida või mitte ennast gripi vastu? Meie seda ei poolda, vaid kasutame looduslikke vahendeid enda tervise hoidmisel. Loe lisa...

Parim looduslik vahend külmetuse ja nohu  vastases võitluses on Sipelgapuu koor/ Pau D Arco/, millest nüüd on olemas ka eriliselt tõhus toode koos Seleeni ja C vitamiiniga. Haigestumise  korral võetakse seda löökannustega  st. 2-3 kpsl. 2-3x päevas seni kuni esimesed vaevused on taandunud ja siis veel umbes nädal aega 1-2 kpsl.2-3x päevas. Sipelgapuu koor/Pau DÀrco/ on tunnistatud ka väga tõhusaks loodustooteks vähivastases võitluses, kuna ta aitab kiiresti taastada organismi ph taset ja aitab puhastada organismi halbadest bakteritest ja parasiitidest. Ka kasutavad seda HIV nakatunud, et vältida viirusnakkusi.

Kindlasti tuleks tarvitada antioksüdante ja eriti palju C vitamiini. Min 1000mg päevas. C vitamiin suurtes annustes on andnud väga häid tervenemisjuhtumeid paljude tõsiste tervisehädade puhul.

Lisaks sellele tuleks talveperioodil, just gripi ennetamiseks tarvitada D3 vitamiini ja just suuremates annustes. Täiskasvanud min. 4000iu, lapsed 2000iu. Looduslikud D3 vitamiinid on meil ka saadaval.


Veel on viirustevastases võitluses asendamatu Kolloidhõbe, mida suhu ja ninna pihustada mitu korda päevas.See ei lase viirusel rakkudesse siseneda. Kasutades veel lisaks punast päevakübarat, küüslauku ja sibulat tugevdame me immuunsüsteemi ja loome bloki viiruste vastu. Kolloidhõbedat võiks  lisada ka joogiveele, see puhastab vett ning aitab organimi ka paremini hakkama saada bakterite ja seentega. Lisa seda ka lemmikloomade joogivette.


Ja muidugi ei tasuks unustada jõhvikaid, vaarikaid, mustsõstart, millest teha jooke või kasutada toormoose, mis peaks olema tehtud roosuhkruga.  Kasulik on juua sidruni või värske kurgi viiludega vett. Väga hea on mustikas ja astelpaju ning Greibi seemne ekstrakt, samuti Punane päevakübar. Joo gripiperioodil ka Leedripuu marjade või õite nektarit.See soojendab Sind ja annab rakkudele jõudu haigusega võidelda.

Vedeliku tarbimine peaks olema tunduvalt suurem ja eriti peab seda jälgima laste  haigestumise korral, sest nende veetustumine saabub väga kiiresti ning võib olla  eluohtlik. Kui tekib veepuuduse oht-laps või vanur ei taha juua, siis tehakse klistiiri leige veega, sest vesi imendub pärasoolest väga kiiresti.

Kõhugripi korral tuleb kiiresti võtta probiootikume ning juua Aloe Vera jooke, samuti tarbida väga palju vett.

Probiootikume on soovitatav kasutada kõikide viirushaiguste korral, et hoida oma immuunsüsteem aktiivne.


Lihtne retsept, mida  on kasutatud aastasadu või veelgi pikemat aega gripi ja külmetushaiguste ravis ja profülaktikas.

Veera tervisesegu-seda retsept iõpetab meie linna tuntud tervendaja Veera

See tugevdab immuunsüsteemi, mõjub hästi  ka astmaatikutele ja kroonilist põie põletikku põdejatele.

200 gr. küüslauku

300gr. sibulat

500gr. jõhvikaid. Purusta kõik need komponendid, sega omavahel ja pane külmkappi 24 tunniks laagerdama.

Kui segu on laagerdunud,siis  võta 1kg. mett  ja sega kõik omavahel. Pane segu purkidesse ning võta iga päev 1-3 spl. ja anna ka oma pere liikmetele. Osa purgikesi võid kinkida  ka oma sõpradele.

Segu peaks ettevaatlikult tarbima diabeetikud, sest mesi võib tõsta  veresuhkru taset.

Need kel on epilepsia või neerupõletik, peaksid retseptist välja jätma küüslaugu.