Seleen on tähtis mikroelement, mis kuulub rea hormoonide ja fermentide koostisesse, on seotud organismi kõikide organite ja süsteemidega. Seleen koos teiste mikroelementidega on vajalik organismi normaalseks funktsioneerimiseks.

Eksperimentaalsed uurimused ja paljude riikide teadlaste tööd seleeni bioloogilise rolli uurimisel on näidanud, et seleeni sisaldavad toidulisandid avaldavad positiivset toimet paljude haiguste korral ning soodustavad ka organismi puhastamist jääkaineteist ja erinevatest toksilistest ainetest, aitavad  parandada immuunsust ja tugevdavad organismi eneseregulatsiooniprotsesse.e.

Kui raseda naise toidus, ainevahetuse aktiviseerumise foonil, on ebapiisavalt seleeni, kasvab laste suremuse risk ja erinevate arenguhäiretega laste sünni tõenäosus. Seleeni defitsiit põhjustab ka sünnitustegevuse nõrkust. Soovitatakse tarvitada seleeni ka peale sünnitust, sest see jõuab lapse organismi peamiselt koos emapiimaga.

Seleen on võimas antioksüdant, selle põhifunktsioon on lipiidide oksüdeerumisprotsessi inhibeerimine.

Seleen kaitseb rakke vabade radikaalide kahjustava toime eest ega lase paljuneda valedel nn. vähirakkudel.

Seleen toetab immuunsüsteemi tööd ja on immuunsuskaitse tähtsaim komponent, soodustab antikehade moodustumist, hoiab ära mõnede kasvajate teket, osaleb aktiivselt nahas toimuvates ainevahetusprotsessides, hoides ära enneaegset vananemist.

Seleeni defitsiit võib olla üheks hüpotüreoosi põhjuseks. Seleen aktiveerib türoidhormooni ja kaitseb kilpnääret kantserogeenide toime eest.

Seleen aitab pärssida viiruste paljunemist, vähendada silmadel esineva läätsekae (halli kae) teket ja kuulmise kaotamise riski. Seob toksilisi aineid (arseen, kaadmium, elavhõbe) ja kaitseb nende tekitatava kahju eest

Vaata seleeni meie E poest 

Loe rohkem infot seleeni kohta

http://toitumine.ee/energia-ja-toitainete-vajadused/mineraalained/seleen