TERVISEAKADEEMIA CORAL CLUB    MAKSA PUHASTAMISE JA TAASTAMISE PROGRAMM

Maks – see on organismi detoksikatsiooni laboratoorium. Maksarakud – neid on ligi 300 miljardit,  täidavad enam kui 500 funktsiooni. Maksas kulgevad keerukad valkude ja aminohapete, lipiidide, süsivesikute ja erinevate bioaktiivsete ainete ainevahetus, maks osaleb veeainevahetuse regulatsioonis. Maksal on oluline roll mürkide neutraliseerimisel, s.t. nende muutmisel ohututeks ühenditeks. Toidutoksiinid, mis tekivad jämesooles, jõuavad koos verevooluga maksa. Kui organ on normis – on toksiinide kahjutustamine piisav, kui mitte – suureneb maksa koormus, tekivad “tõrked” selle töös, mis toob kaasa erinevaid haigestumisi ja halba enesetunnet.

  

MAKSA DETOKSIKATSIOONI FUNKTSIOONI NÕRGENEMISE PÕHJUSED

 1. Ebasoodsad keskkonnamõjud.
 2. Alkoholi, medikamentide jm. toksiline toime.
 3. Maksakudede põletikulised protsessid.
 4. Mittetäisväärtuslik ja ebapiisav toitumine, eriti B-grupi vitamiinide ja mineraalainete osas.
 5. Ebapiisav fermentide (ensüümide) tootmine seedeelundkonna poolt, mis nõrgestab maksa.
 6. Organismi veepuudus mõjub negatiivselt maksa peamistele funktsioonidele, esmajoones detoksikatsioonivõimele.

Selleks, et hoida maksa tööd vajalikul tasemel, on vaja tervet rida regulaarselt läbiviidavaid meetmeid. Parem on seda teha profülaktika korras, kui “kiirabi” režiimis. Maksarakud, mis kannatavad hiiglasliku ülekoormuse all, vajavad eriti täisväärtuslikku rakutoitu.

MAKSA FUNKTSIOONI TAASTAMISE MEHHANISMID

 1. Üheks parimaiks maksa kaitsvatest vahenditest peetakse käesoleval ajal ARTIŠOKKI. See sisaldab silimariini, mis tagab maksarakkude kaitse.
 2. Maks on väga tundlik LETSITIINI defitsiidi suhtes. Letsitiin soodustab organismi vastupanuvõime suurenemisele toksiliste ainete – alkoholi, ravimpreparaatide, konservantide jt. mõju suhtes, parandavad maksa   detoksikatsioonivõimet, soodustab sapi koosseisu ja eritumise normaliseerimist.
 3. Organismi mineraalainete tasakaalu võib hoida LUTSERNI abil. Lisaks soodustab see vere kolesteroolitaseme alanemist, takistab veresooneseinte aterosklerootilisi muutuste teket.
 4. Selleks et hoida normaalset fermentide taset organismis, on sageli vaja tarvitada neid täiendavalt. ASSIMILAATOR või DIGESTABLE –  unikaalsed fermentide kompleksid, mida organism vajab seedeprotsessi jaoks.
 5. On vaja hoida organismis optimaalset veetagavara, eelistades puhast bioloogiliselt omastatavat vett.

ARTIŠOKK

1 kapsel 4 korda päevas, võib lahustada 1 klaasis vees ja juua nagu teed või 20 ml.  2x päevas peale sööki.

LUTSERN

1 tablett 3-4 korda päevas.

LETSITIIN

1 kapsel 2 korda päevas (hommikul ja õhtul).

ASSIMILAATOR või Digestable

1 kapsel 2 korda päevas 30 minutit enne sööki.

Programmi kasutamise efektiivsus suureneb, kui juua preparaatidele peale bioloogiliselt aktiivset korallivett ALKA-MINE, mis sisaldab organismi leeliselisust suurendavaid mineraalaineid. Sellel veel on unikaalsed bioloogilised omadused (väiksem pindpinevus, nõrgalt leeliseline reaktsioon), mis vastavad organismi rakkude vajadustele. Vesi on korrastatud molekulaarstruktuuriga, on rikastatud mineraalidega ja peale selle – maitsev.

Toitumisalased tervendusprogrammid on välja töötatud erinevate erialade arstide poolt ja koosnevad 100% kõrge kvaliteediga taimset, mineraalset ja loomset päritolu looduslikest vahenditest. Programmide koostisained ei ole ravimid. Preparaatide annused on raviannustest oluliselt väiksemad. Programmid võimaldavad optimiseerida rakkude toitumist, normaliseerida veetasakaalu, vabastada organid ja koed toksiinidest, tagada ökoloogiline kaitse ja taastada rakkude energiavahetuse optimaalne tase.

Vaata maksa tegevust toetavaid tooteid E-poest