Kas oled leppinud mõttega, et psoriaas on meie kaaslane terveks eluks? Kui ei, siis tee seda, ja püüa elada temaga kui hea sõbraga, kes annab sulle märku, kui Sinu keha ja hinge miskit vaevab. See on eluaegne kaaslane, kes püüab Sinu mõtted ja teod, söögid, joogid ja eluviisi hoida õigel rajal. Kui aga patustad, siis annab ta märku laikude ja krobelise naha näol. Mina olen temaga leppinud ja kasutan seda kui indikaatorit oma elusviisi korrigeerimiseks.

Alustuseks mõningad nõuanded, millega minu psoriaas vägagi rahul on.

Tarvitan iga päev 1,5-2 liitrit struktureeritud puhast vett. Kindlasti ilma mullideta. Mina rikastan  seda Korallkaltsiumiga/Alka Mine/

Psoriaatiku keha vajab vett nii seest kui väljastpoolt eriti palju, sest vesi uhub välja kogunenud jäägid ja parandab vere koostist.

D3-vitamiin-päevane doos 2000-4000iü, ja tarvitan seda aastaringselt. Parim on õli tilkadena ja seda saad vajadusel  ka meie stuudiost.

B vitamiinide kompleks-kõik B vitamiinid, sest need on vajalikud nii vereloomeks, energiaks kui ka terve ja kauni naha saavutamiseks. Minu lemmikuks on nn. PÄRMIHELBED, mida on hea lisada toitudele-mõnus juustu maitse.

Puhastan oma organismi, eriti maksa regulaarselt. Sellest on pikemalt juttu organismi puhastamise artiklis. Teen igal kevadel märtsis-aprillis KoloVada puhastust.

Suveperioodil, kui grillid köevad ja toit on mitmekesisel tebatervislik, kasutan igapäevaselt maksa puhastust soodustavaid taimseid preparaate. Olgu selleks siis LIV52, maarjaohakas, artisok, võilill, sigur jne.  Parimaks maksapuhastus kompleksiks on viimasel aastal tunnistatud FAN DETOX.Võtan igal õhtul kell 22.00 paar kapslit või tabletti  ja hommikul  olen värske ning  reibas ja  siiani ei ole ühtegi plekki mu nahale ilmunud.

Kindlasti kasutan pidevalt Omega3 õlisid. Minu lemmik on Dr.Nona Ravseen õi Koralliklubi Omega 3,6,9 

Kindlasti tuleb jälgida seda, et kõht ei oleks kinni. Kõik söödud ja läbitöödeldud toit peab kiiresti organismist väja tulema. Muidu hakkab see meid taas mürgitama. Heaks soolte puhastajaks on Cascara Sagrada ehk. Paakspuu koor, ka firmal Mirra on soolte puhastuse kompleks. Eriti tõhus on see koos Laminaariaga. Organismi puhastuse korral on esmane eeldus, et sooled on puhtad ślakkidest ning sellest peabki alustama.

Neerude tööd tuleb samuti toetada ning ka neid puhastada. Põldosja, peterselli tee on head neerude puhastajad. Kui teed ei viitsi teha, siis meie pakume selleks Mirra neerudrenaazi ja MSM pulbrit-see hoiab ka sooled puhtana ning aitab vältida psoriaatilist artriiti.

Toitudest püüan vältida - kõiki mullidega jooke, aga ka tetra pakendites mahlasid, kõiki piimatooteid, rafineeritud suhkrut ja tooteid, kus süsivesikute tase kõrge, valget nisujahu ja sellest valmistatud tooteid, keeduvorste ja ka suitsutatud lihatooteid.

Eelistan kala ja kanaliha ning ei liialda munade tarbimisega.

Jälgin sülje ja uriini ph taset ja kui see hakkab langema, alustan kohe ka mineraalide/Basico/ lisamisega oma toidusedelisse.

Üllatusena sain hiljuti teada, et vaarikas ei ole sobiv mari psoriaatikule. Ka mustikaga ei tasuks liialdada ning  mett tuleb tarbida mõistlikult.

Kindlasti tuleb teha aastas 2 korda  parasiitide ja vajadusel ka seente  vastast tõrjet. Nii nagu pritsitakse puid ja põõsaid ning kapsaid ja roose. Iga elusorganism on kellegile toidulauaks ja ka meie sees on hulgaliselt erinevaid elusorganisme, kes aeg ajalt laiutama hakkavad.

Usside ja parasiitide vastu aitavad Musta pähkli lehed ja kukeseened. Kui korjad kukeseeni, siis kuivata neid umbes 0,5 kg. Hõõru need peeneks ja lisa sellele Try Martinit. Hoia tõmmist pimedas 2 nädalat ja siis ongi tõhus ravim valmis. Tarvita 2 spl. päevas enne sööki 2 nädala jooksul ja anna seda kindlasti ka lastele ja teistele pereliikmetele, sest kahjuks on see probleem  kahe silma vahele jäänud.Vanasti e. nõuka ajal tehti regulaarselt ussiravi ja paljusid hädasid ka polnud olemas. Väga hästi toimib nii parasiitide vastu kui ka naha puhtuse taastamiseks Musta Pähkli lehed.

Seentega on olukord tõsisem. Psoriaas kipub laiutama ka küüntel ja jalataldadel ning kätel ja  selle ravi on keeruline.Seeneraviise tuleb suhtuda tõsiselt . Kindlasti tuleb kasutada ka sissevõetavaid preparaate. Black Walnut, Pau DArco koos Küüslaugu ekstraktiga on  tõhusad abilised. Kui aga olukord väga tõsine,siis aitavad seentest valmistatud prepraadid-eriti kukeseenest valmistatud. kindlasti mitte kasutada sageli  keemilisi preparaate, sest need kahjustavad maksa ja siis hakkab psoriaas möllama.

Häid tulemusi on andnud ka Vivasani teepuu õli kanuka ja manukaga.Seda võetakse nii sisse kui ka määritakse küünele. Järgima peab kindlasti proffide soovitusi.

Väga oluline on see, millega ennast pesed ja mida peale määrid. Meie nahk on suur suu ja kõik sinna määritav läbib ka maksa,

Keha pesemiseks on ühed  parimad Surnumere mineraale sisaldavate tooted, eriti hea on väävliseep ja mudasampoon. Väga hea on  ka tõrvaseep ja jaanalinnu või emuõli sisaldavad tooted.

Kui aga ikka keha on laikudega kaetud ja nahk vajab määrimist, siis väga hea on Dr.Nona Solarise kreem, mis Surnumere mineraalidega ja kombineerituna Surnumere soolaga annab kiiret tulemust. Kõik Surnumere soolade baasil valmistatud keha ja juuksehoolduse tooted on tõhusad. Jaanalinnu käte ja ihu kreem muudavad naha pehmeks ja elastseks ning parandavad tekkinud lõhed ja marrastused.

Kasutan ka Surnumere soola eeterlike õlidega keha koorimiseks ja naha struktuuri parandamiseks. Peale dussi või saunaskäiku määrin seda segu niiskele nahale ja hoian senikaua kui sool on sulanud.Loputan kergelt leige veega soola maha.See koorib ja toidab nahka ning aitab tõhusalt nahka elastsena hoida. Hea on seda protseduuri teha paar korda nädalas.

Minu pereliikmed, kes on saanud psoriaasi päranduseks meie isalt, hindavad kõrgelt ka Kartalini kreemi, mida kahjuks Eestis enam ei turustata. Alates sellest ajast kui alustasin kaaniteraapiat ei ole minul enam nii tugevaid vahendeid vaja. Olen oma kaaslasega sõbraks saanud ja nii võin jagada Sullegi soovitusi, kuidas oma elu kergemaks muuta.

Aga kõige selle juures on hea veel seegi, et minu organism töötab laitmatult, kõik vere näitajad on normis ja mind ei paina miski krooniline häda. Kui ma 1994 aastal esimest korda  dr.Trofimova juurde paastuma läksin, olid minu tervise näitajad nii kehvad, et isegi paast oli mulle vastunäidustatud. Tervet ja õnnelikku elu ei julgenud mulle siis keegi ennustada. Olin neelanud aastaid keemilisi ravimeid ja väsimus ning  kurnatus ja  üha laienev psoriaas olid mu igapäevased kaaslased. Sel ajal oli minu taevas üsna pilvine. Nüüd aga olen seljatanud kõik toonased hädad. Soovin Sinulegi jaksu ja huvi seista oma tervise eest ja HOOLI ENDAST, siis on ka psoriaas Sulle pigem  teenäitajaks.

 

 

Oluline on teada ka seda, et KÕIK KEEMILISED Ravimid, eriti vererõhu ja kolesterooli ravimid, antibiootikumid, vaktsiinid jne. aktiviseerivad psoriaasi. Püüa neist hoiduda.

Lisa kommentaar