Kärbseseen (amanita)

Kaunitar kärbseseen on ime.

Mis võib olla pidulikumat metsalagendikust, kus on kärbseseened. Kui, siis ainult puravikega.Puravikke on vaja kõigile, aga kärbseseeni taotakse jalaga: mürgised, Jah mürgised, aga ravivad. Ja see on tõestatud.Eksperimendid olid juba 50-aastatel- tulemused olid vapustavad. Tehti kindlaks, et punase kärbseseene kiles on antibiootiline aine muskarufiin- tuleoranži värvi pigment, mis pidurdab pahaloomuliste kasvajate arengut.

Ka seenepehmel osal on eriline toime. Punasest kärbseseenest õpiti valmistama homeopaatilist preparaati neile, kes kannatavad veresoonte spasmide all, peaaju skleroosi all, kes kannatavad kroonilist angiinat ja epilepsiat ning trohheust.

Laialdaselt on tuntud kärbseseene kasutamine välispidiselt- omavalmistatud määrete koostises ja nastoikades kasutatakse dermatooside, veenilaiendite, psoriaasi ja ekseemide leevendamiseks, vähi haavandite ja eriti liigeste haiguste juures-artriidid ja podagra. Üldiselt on rahvameditsiin kogunud palju kogemusi suhtlemisel kärbseseentega.

Üks rahvameditsiini retsept välispidiseks kasutamiseks:punane kärbseseen hõõrutakse pooleks koorega ja pannakse lapiga haigele kohale. Kärbseseene kreemi kasutatakse ka liigeste halva liikuvuse korral,

Biore Tervisepood | http://www.tervisepood.biore.ee

Mürkel (Morchella conica), vanarahvas kasutanud seda kui:

  • Nägemise taastajat
  • Lühinägelikkuse vähendajat
  • Vanaduslik kaugenägelikkuse
  • Katarakti ja glaukoomi

Vanades Novgorodi kasetohust ürikutes , mida on leitud Püha Panteleimoni kiriku alt, avastati kloostri plaan raviseente korjamise kohta, taela ja mürkli kogumiseks. Sellistes seeneürikutes tuuakse ära retseptid, kuidas ja milliste haiguste puhul tuleb kasytada raviseeni. Nägemise ravimiseks neist kaugetest aegadest on kasutatud mürklit, neid imelisi seeni. Nendega raviti lühinägelikkust, vanaduslikku kaugenägelikkust ja katarakti.

Tegelikult oli see venelastele vajalik, sest prille polnud veel leiutatud, aga nägemine vedas ka vanal ajal alt. Näiteks meeste kloostri kloostriülem mitte ainult ise ei võtnud regulaarselt mürkli nastoikat, vaid soovitas seda munkadele ja noviitsidele.

Mürklis leiti aineid, mis mitte ainult ei tugevdanud silma lihaseid, vaid ka ainet, mis töötab silma kristalliga, ei lase tal tuhmuda. Peale 40-50 eluaasta areneb statistika andmetel igal kolmandal inimesel katarakt. Silma mikrokirurgias saadakse selle probleemiga hakkama operatsiooni abil,vahetatakse silma kristall kunstliku vastu, kui kas seda on vaja, kui saab läbi lihtsate vahenditega.

Praegu on juba loodud preparaate mürklite baasil ja juba on läbinud kliinilise proovi oftalmoloogia kliinikus. Kahe aasta jooksul võib rääkida juba selle preparaadi efektiivsusest 20-30 %, katarakti risk väheneb 80%, ja esineb ka juhuseid, kui kristall läheb heledamaks.Uue preparaadi puuduseks on tema pikk kasutusaeg ( mitte vähem kui pool aastat ja ei ole soovitav tarvitada tetratsükliini rea preparaate.

Tavaline kogrits (Giromitra esculenta) vanarahvas kasutanud seda, kui tekkisid probleemid liigeste ja seljavaludega, kopsudega.

Kui tekkisid Operatsioonijärgsed tihendid ja valuläve alandamiseks vähi viimases staadiumis

Häid omadusi kogritsal on palju. Isegi põdrad, kes tunnevad seeni ja rohtusid, (juulis söövad kukeseeni, septembris kärbseseeni, talvel püüavad närida taela), kui saabub mai, hakkavad sööma kogritsaid. See on seeneteraapia. See on seletatav: talvega põtrade liigesed kuluvad. Biokeemikud avastasid kogritsas erilise aine- giromitriini, mis on kaasaegne analgeetik so giromitriin on valuvaigisti. Paljut seletab ka ameerika teadlaste viimane leid: kogritsates ja mürklites avastati polüsahhariid CT-4, analoogne kondroitiinile, mida saab sõraliste kapjadest. Tuleb välja, et põdrad söövad kogritsaid, et pärast pikka talve ravida liigeseid. Muide, niisked sametjas-libedad mürklid ka kogritsad meenutavad struktuurilt kabjaliste liigeseid.

Kogrits sisaldab reumavastast ainet, mis on sarnaneb kortisoonile.

Brasiilia Agarikku on kasutanud põlisrahvad järgmiste probleemide korral

Maailmas on jälle sensatsioon, analoogne sellele, mis mitte ammu oli seene šiitakega. Praegu Ameerika mükoloogid leidsid seene unikaalsete vähivastaste vahenditega mitte enam kauges Jaapanis, vaid Brasiilias. See leid väärib tähelepanu ja usaldust. Ja mitte sellepärast, et on leitud veel üks kasvajatevastane seen (selliseid koguneb küllalt palju: šiitake, korditseps ja reiši ja vessselka ja sirmik jne).Selle seene iseärasus seisneb selles, et ta on efektiivne onkoloogia viimastes staadiumides, nimelt kui tekib  vedeliku kogunemine) või lümfostaas ( tõsine lümfikahjustus kudede paisumisega). Väga huvitav agariku eripära on selles, et see seen ei kutsu kunagi esile allergilisi reaktsioone ja selles, et ta väga edukalt viib organismist välja vähkkasvajate metabolismi produkte nekroosi staadiumis(lagunemine). Huvitav on selle seene kasutamise kogemused  ka peale kemoteraapiat: ta taastab seedetrakti mikrofloorat, mis on tavaliselt halvas seisukorras, normaliseerib maksa ja neerude tööd.

Peale selle peatab ta seenhaiguste edasiminekut, (aspergelloos, kandidoos jne), mis samuti arenevad peale kemoteraapiat.

Brasiilia agarikust valmistatakse ka erinevaid preparaate.

Vaata E-poest

Seen-tolmuimeja

Seentel on üks unikaalne omadus, mitte eriti meeldiv nende korjajatele: korjata endasse raskeid metalle, radioaktiivseid aineid, mürgiseid lenduvaid ühendeid. Tõesti, kui kusagil on keemiakombinaat, siis seened lähedal metsas on kõikivärvi, mis elemendid õhus leiduvad, mida tehas välja laseb.

See iseärasus osutus ökoloogiateenistuse jaoks kasulikuks. Seeni kasutatakse pinnase puhastamiseks. Näiteks 10 puravikku, mis on kasvanud radioaktiivses pinnases, puhastavad meetri musta pinnast. Kuid kõige efektiivsemaks „puhastajaks” on tunnustatud murumuna. Temale pole puhastamises vastast. Meedikute uurimise tulemusena on kindlaks tehtud, et organismis peab seene pulber ennast täpselt nii üleval: seene rakud imevad endasse nagu tolmuimeja raskemetallide aatomeid ja raadionukleiide, ftoori, kloori ühendeid.

See aga tähendab, et murumuna preparaadi profülaktiline sissevõtmine muudab kahjutumaks töötajate töö keemiaettevõtetes, aitab  ennetada sarkoidoosi, ftoroidoosi jne teket, kes aga elavad radiatsiooni tsoonides suurtes linnades, loomuliku radiatsiooniga linnades-Murmansk ja Severodvinsk, saastatud tsoonides peale Tšernobõli- aitab ennetada ka endokriinseid haigusi.

Šhiitake

Kasutatakse abistava vahendina järgmiste probleemide korral

Ei ole lubatud avalikustada Ravimiameti poolt

Tuntud kogu maailmas veel nime all Magava Budda seen. Vanas Jaapanis seente kasvatamisel erilistel kastanipakkudel koputasid mungad eriliste puust haamritega nende pihta ainsa eesmärgiga äratada magavat ravitsejat, aga samuti Buddat ennast, et ta ei unustaks lisada erilisi raviomadusi šiitakesse.

Šiitake omadused on unikaalsed, seda tõestab kahetuhandeaastane jaapani fungoteraapia ajalugu (teadus seentega ravimisest ) ja paljud kliinilised uuringud Euroopas, Ameerikas ja Venemaal. Biokeemia jaoks osutus see seen sensatsiooniks, sest tehti koheselt kaks avastust: polüsahhariid „ lentinaan”, mis avastati esimesena ja millel oli unikaalne võime kasvajate vastu, millel polnud analooge taimses maailmas ja lenduvad ühendid, mida nimetati seente fitontsiidideks, mis on suutelised võitlema ükskõik millise viirusega, alates rinoviirustest (nohu esilekutsuvad viirused) kuni AIDS-ini

Šiitakel on väga lai omaduste spekter, sellepärast töötab ta kohe koos erinevate organisüsteemidega. Teda võib võtta kõikide ravimitega.

Seen ei ole absoluutselt mürgine, on kasvatatud erilise tehnoloogia järgi jaapani farmaatsilisest kultuurist ( mitte ära segada toidudelikatess šiitakega), ta on sertifitseeritud,läbinud radiatsioonikontrolli.

Rahvusvahelisel näitusel „Ökoloogia ja ohutus” preparaat Fungo Ši-Šiitaket autasustati kuldmedaliga ja aumärgiga Õkoloogiliselt puhas preparaat.

Korditsepsi kui kõrgeefektiivset immunomodulaatorit on hiinlased jt. aasia rahvad kasutanud järgmistel juhtudel

Korditseps- Hiina ravitseja kiskja.

Sellel seenel eriline arengutsükkel. Ta parasiteerib eriliste liblikaliikide vastsetel- Hepialid (liblikas – nahkhiir).

Tema viljakehas valmivad poorid, kuid mingi ajani on seen rahulik ja meenutab hiilivat jahimeest. Kui ta tunneb tõugu lähenemist,(10 meetri kauguselt), hakkab ta liikuma ja viskab välja tundlad. Need on nagu isesuunatavad raketid, hoiavad otsest kurssi tõugule, liimudes tema külge nappadega. Siis tundlad lahustavad tõugu pealispinna ja tungivad elusasse organismi. Tõuk elab rahulikult talveni, tundmata mingeid mürgituse märke. Talvel aga , kui ta valmistub minema maasse, et saada nukuks, hakkab hepialiid tegutsema. Ta kasvab tõuku ja imeb temast välja toitvad mahlad, seeneniidistik täidab tõugu keha ja see muidugi hukkub.

Korditseps on väga unikaalne ja haruldane seen, tal on lai kasutusspekter.

„Kui naturaalne antibiootik” võib osutada  bakteriostaatilist mõju mitmekümnele patogeensele bakterile

Aitab tõsta organismi vastupanu hapnikunäljale ning suurendada  töövõimet.

Omab antioksüdantset toimet.

Aitab Viia aktiivselt organismist välja toksilisi aineid, sealhulgas ka sooltemürke, ravipreparaate, raadionukleiide.

Biore Tervisepood | http://www.tervisepood.biore.ee

Reiši/Reishi on kasutatud abistava vahendina järgmistel juhtudel

Reiši - „surematuse seen”, Hiinas on teda peetud kõige tähtsamaks ravimtaimeks, mis toob tagasi nooruse ja pikendab eluiga. Kooskõlas vanaaja allikatega on seda seent nimetatud vahendiks, mis annab igavest noorust, või jumalikuks rohuks, kasutati ainult imperaatori või rikaste aristokraatide poolt. Rohkem kui 2000 a tagasi. Ravimtaimede imelises raamatus on Reiši seent nimetatud parimaks vahendiks 365 Idamaa kõige hinnatuma ravimtaime hulgast, mis ületab efektiivsuselt isegi kuulsat ženšeni. Hiina traditsioonilises meditsiinis loetakse seent imevahendiks paljude haiguste vastu, kusjuures mitte üldse odavaks vahendiks tema väga harva esinemise tõttu looduses. Viimase 20 aasta jooksul kultiveerisid Jaapani teadlased Reiši seent erilistes tingimustes kaevandustes, mis on muutnud selle taime kättesaadavaks mitte ainult imperaatoritele. Käesoleval ajal on Reiši seene raviomadusi mitmekülgselt uuritud Jaapani, USA, Prantsusmaa ja Kanada juhtivates meditsiiniasutustes. Jaapanis on Reiši kuiv ekstrakt lülitatud kasvajatevastaste preparaatide ametlikku nimekirja. Reiši on suurepärane adaptogeen, mis aitab tõhustada  kõikide organismi süsteemide normaalset funktsioneerimist.e toime: Reiši aitab tugevdada nõrka, nõrgestab tugevat ja jätab muutusteta organismi immuunsüsteemi normaalse reaktsiooniö

Seen ei ole mürgine, kasvatatakse erilise tehnoloogia alusel farmaatsiliselt jaapani kultuurist, sertifitseeritud ja läbinud radiatsioonikontrolli.

Preparaat Fungo-Ši Reiši on välja töötatud vene teadlaste poolt reiši raviseente alusel, mida imporditakse Jaapanist ja on proovitud läbi ka Venemaal ja välismaal.

Sobib kõikide ravimitega.

Rahvusvahelisel näitusel „Ökoloogia ja ohutus” autasustati Fungo-Ši Reiši preparaate kuldmedaliga ja aumärgiga „Ökoloogiliselt puhas toode”

Reishi koos Aprikoosi seemnete ja C vitamiiniga.

Biore Tervisepood | http://www.tervisepood.biore.ee

Meitake.

Hinnatud Geishade seent on kasutatud,

kui on olnud tegu-uudismoodustistega

Naiste hormonaalsete muutuste (menstruatsioonieelne sündroom, kliimaksiga

seotud nähtused).

Ülekaalu ja

Mastopaatia korral.

Meitake- jaapani geišade seen

„Tantsiv seen” – nii kutsutakse teda Jaapanis, kuid rohkem on tuntud kui jaapani geišade seen. Tal on neli imelist omadust, mille eest teda hinnatakse jaapani naiste poolt alates õhkkergetest geišadest kuni pereemadeni välja.

Esimene võime- aitab kaalu alandamisel

See võime alandada kaalu annab neile nime jaapani geišade seen.Õhulised geišad, arvestades jaapani etiketi iseärasusi, sajandi keskel, pidid sööma kõiki külaliste poolt pakutud toite. Sellega nad tõestasid, et selles asutuses ei ole kavatsusi õiendada arveid

Auväärsete külalistega ja kui keegi on puistanud toitu mürki, siis kannatab vaene geiša. Võibolla oleks see geiša jaoks hukutav, aga figuuri tuli tal hoida. Siin tuli talle abiks seen meitaka. Igal geišal oli alati valmis selle seene pulber: nad puistasid seda enda toidusse, jõid tõmmist või meitake nastoikat. Nad olid nõtked ja õhulised, kuigi sõid palju kaloried. Kui imelik see ka ei tunduks, kuid 20. sajandi Jaapani Jamaguchi Naiste Kolledžis otsistati teaduslikult tõestada meitake seene omadusi. Kontrolliti harilikult rottide peal. Natuke aega hiljem tegeleti tõsiste uuringutega ühes Tokio kliinikus 30 ülekaalulise inimesega, kes said dieedi ajal seeni, see näitas, et patsiendid kaotasid 2,5 – 14 kilo 8 nädalaga. Lisaks meitake seentele ei muutnud nad oma ratsioonis midagi.

Teiseks imeliseks omaduseks aitab vähendada kliimaksi kõrvalnähtusid naistel. Nende seente sissevõtmine aitab  alandada  vere juurdevoolu, higistamist, ärrituvust naise kliimaksiaegse ümberehituse käigus. Peale selle aitab viia  organismist välja kolesteriini

Kolmas võime-aitab alandada ja likvideerida ebameeldivaid nähtusi enne menstruatsiooni: ärrituvust, pikki valuhooge, peavalusid, nõrkust ja väsimust.

Neljas omadus-võivad tõmbuda kokku healoomulised kasvajad naise organismis (müoomid, fibromüoomid)

Lehise taela/Trutovik/ 

Tsaar Mitridat on temale tänu võlgu elu eest, nimelt oma imelise omaduse tõttu imeda endasse mürke. Lehise taela kasutati keskajal kõikide mürkide

vastumürgina. Ja nagu räägib legend, kui Mitridat kaua aega ravis ennast lehise taelaga, et ennast kaitsta mürkide eest, tahtis ennast mürgitada ja jõi mürki, siis mürk ei mõjunud.

See on ka praegu aktuaalne, kuigi mürke ei puistata kusagile, kuid mürgiseid ja kantserogeenseid aineid on igal pool küllaga.

Seepärast on lehise taela esmane omadus- võime viia organismist välja kantserogeenseid aineid.

Teiseks omaduseks on võime taastada maksa, so sundida teda välja töötama fermenti, mis lagundab valke.

Seda omadust teadsid hästi siberlased.

Siberlannad kasutasid taela ... kõhnumiseks.

Ka jaapanlased tunnevad seda seent hästi, 19.sajandil ostsid nad seda tonnidena kokku ja samuti kõhnumise jaoks.Kliinilised katsetused, mida viidi läbi Jaapanis, avastasid taelas polüsahhariide, mida hakati nimetama Lanofiiliks.See polüsahhariid sunnib „laiska „ maksa eraldama vajalikke fermente lagundamiseks organismis, so taastama rikutud ainevahetust.

Kõik kõhnumispreparaadid töötavad nii, et lõhuvad juba väljakujunenud rasvarakke. Kuid mitte ükski preparaat ei õpeta fermenteerima maksa.Nälgimise kurb kogemus ja dieet näitavad, et rasvkude taastub väga ruttu, kui maks töötab endises režiimis. Seepärast on esimene tähtsaim ülesanne selleks, et kõhnuda- sundida maksa töötlema vajalikke fermente. Sellist mõju maksale avaldab polüsahhariid LANOFIIL.

Lehise tael kuulub jaapani ekstrakõhnumise süsteemi, mida kutsutakse JAMAKIRO kuna  Tael mõjub lahtistina ja võtab ära isu.

Küsi infot See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  TRUTOVIK